HOME DOWNLOADS TOOLS HOW TO'S SOFTCAM.KEY FORUM LINKS
It is currently 29 Apr 2024, 16:01




Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
 OTT T10 PLUS Tv Box 
Author Message
User avatar

Joined: 18 Jan 2013, 14:02
Posts: 993
Location: West
Post OTT T10 PLUS Tv Box
Image

Ca sa nu mai descriu si eu datele tehnice ale acestui Tv Box le puteti vedea pe ACEASTA PAGINA
sau eventual intr-un video AICI chiar daca acest Box face parte din prima editie a seriei cu mici diferente date de hard dar cu mari diferente date de soft sunt cam aceleasi.
Aici as vrea sa remarc ca am gasit cateva Boxuri cu aceiasi configuratie dar asamblate pt firme diferite unele aproape identice hard/soft, altele identice hard dar cu un soft specific firmei respective, mde cam asta inseamna mondializare, o fac chinezii si pe capac iti scrie ce marca vrei...
Cum aveam deja o eperienta cu un alt Box Android am comandat si o telecomanda Air Mouse cu tastatura care este descrisa AICI ca sa-mi usurez putin munca.
Ceea ce as vrea sa spun de la bun inceput este ca asa cum se vede si din descrierea din primul link de mai sus, aparatul vine cu KODI 16 instalat dar si cu toate programele de care aveti nevoie instalate (si functionale, chiar daca la unele trebuie facut un cont si apoi Log in) in asa fel incat sa faca din ea un adevarat Box performant si complet care sa va ofere posibilitatea vizionarii a mii de programe, filme, videouri etc etc fara a mai trebui sa configurati cine stie ce aplicatii.
Dupa prima deschidere Meniul este destul de simplu si usor de utilizat, find asemanator cu cel al Windows-urilor noi:

Image

dar in interiorul lui se deschid aplicatiile adevaratei "Cabane ale lui Ali Baba" cu programe unele mai interesante decat altele:

Image

(am sa revin cu imagini mai multe deoarece deocamdata nu am rezolvat problema pt a face copii de ecran iar cele luate cu aparatul de fotografiat nu sunt de calitate buna)
Tv Boxul, care la deschiderea lui are o prezentare demna de salile de cinema mai ales daca este cuplata la un sistem Home Cinema, este foarte rapida, constatul l-am facut comparand cu aceleasi aplicatii instalate pe calculatorul meu care este destul de performant si diferentele nu le pot observa de la Tv Box la PC.
KODI 16 care este instalat deja vine cu o gramada de addonuri functionale care se misca rapid si bine, evident ca l-am configurat dupa gustul si necesitatile mele dar nu a trebuit sa fac prea multe operatiuni pt ca era deja instalat cam tot ce trebuia.
Programele din Aplicatii toate sunt functionale, la prima utilizare unele cer cate o actualizare care se face singura fara probleme si apoi nu am mai intalnit probleme de niciun fel.
Ce sa va spun decat sunt sute si sute de filme, video si tot ce va doriti de la o scula multimedia. Evident ca am si un favorit al meu care este aplicatia Cloud Tv (nu cea de care aminteam ca se poate instala in Kodi cCloud Tv ci este o aplicatie aparte), unde putem alege dupa ce se deschide FREE CONTENT (nu stiu de ce se numeste asa :) ) si unde se poate alege dupa limba (româna de exemplu) si unde apar cateva din canalele românesti mai importante si care se deschid si se vad perfect.
(Scuze pt calitatea imaginilor luate cu aparatul de fotografiat, am sa revin cu unele mai bune)

Image Image Image Image

Ca sa aveti o idee de ce se mai gaaseste prin Meniu ca aplicatii:

Image Image Image

sau la capitolul VIDEO din Favoriti:

Image

Aici am spus ca preferatul meu este Cloud Tv dar tot atat de bun este Live Stream Player, FilmOn Live Tv si absolut celelalte.
Nu stiu precis dar cred ca am facut o gafa prima data cand am deschis Netflix pt ca imi aduc aminte ca era functional dar apoi cand l-am oprit cred ca mi-a cerut sa ma deconectez de sit (ceea ce nu trbuia) si acum la intrare imi cere Sign In (cont pe situl lor, o luna gratis si apoi cu mana-n portofel... dar nu sunt sigur ca am deschis toate programele-n viteza, totusi asa imi aduc aminte dar mde la batranete mai uita omul)
Am sa mai revin cu alte amanunte dar poate si cu niste Foto mai bune pe parcurs ce mai descopar unele functionalitati, sau eventual buguri.


10 Jan 2016, 19:02
Profile Send private message WWW
User avatar

Joined: 18 Jan 2013, 14:02
Posts: 993
Location: West
Post Re: OTT T10 PLUS Tv Box
dupa cum am promis cateva foto din Meniul aparatului: AICI


11 Jan 2016, 20:37
Profile Send private message WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.