HOME DOWNLOADS TOOLS HOW TO'S SOFTCAM.KEY FORUM LINKS
It is currently 28 Mar 2024, 12:05




Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
 Platformă receivere AMiKO COMBO 
Author Message

Joined: 27 Dec 2010, 23:25
Posts: 67
Post Platformă receivere AMiKO COMBO
Am avut un receiver AMiKO NEO Combo cu microprocesor SunPlus de care nu am fost deloc mulțumit așa că l-am vândut mai departe (la jumate de preț binențeles).
Aș dori să iau tot un AMiKO COMBO însă nu știu pe ce platformă sunt bazate celelalte modele disponibile:
- Amiko Mini Combo ???
- Amiko Mini Combo Extra ???
- Amiko NEO Combo SE ???

Rog cine cunoaște să mă ajute cu aceste informații.
Vă mulțumesc.

PS: Am scris de mai multe ori în trecut la cei de la AMiKO Support însă niciodată nu am primit răspuns așa că de data aceasta nu i-am mai "deranjat".


10 Jul 2017, 19:33
Profile Send private message
User avatar

Joined: 20 Sep 2014, 17:44
Posts: 377
Post Re: Platformă receivere AMiKO COMBO
daca nu ti-a placut amiko neo inseamna ca nici restul nu o sa-ti placa //majoritatea merg cam pe acelas soft chiar daca difera procesoarele /mare diferenta nu e intre ele / totusi de ce amiko? / amiko, cele cu enigma 2 au fost bune dar sunt pe cale de disparitie // tehnica evoluiaza ,evo au scos receptoare destul de bunicele pe e2 /adevarat putin mai scumpe dar merita / diferenta intre amiko si evo e cam ca de la dacia 1300 la mercedes /exceptind citeva modele amiko { a3 a4 } bazate pe android dar cam nereusite { acum depinde de fiecare pentru ce vrea sa-l foloseasca {sharing e bun evo //aplicatii si mediaplayer amiko a4..care pe paretea receptorului satelit si terestru ai acord o nota mai scazuta ca la evo chiar daca amiko stie 4k/ deocamdata nu sunt programe care transmit 4k decit citeva pe mai multi sateliti cred ca le numeri pe degetele de la mina si bineinteles aiurea sau teste //asa ca e decizia ta ce alegi //mai citeste si pe la alti si vezi ce zic // adevarul ca am avut amiko multe modele si nici unul nu mia fost pe plac exceptind cele cu e2 care au cam inbatrinit ////si bineinteles intrind pe piata cu gama evo care au acelas producator


10 Jul 2017, 22:44
Profile Send private message

Joined: 27 Dec 2010, 23:25
Posts: 67
Post Re: Platformă receivere AMiKO COMBO
@florin, aș putea să-ți răspund punctual dar asta ar însemna să-mi deturnez propriul topic.

Revenind la subiect, rog să posteze cei ce cunosc pe ce microprocesor sunt bazate următoarele receivere:
- Amiko Mini Combo ???
- Amiko Mini Combo Extra ???
- Amiko NEO Combo SE ???


11 Jul 2017, 07:27
Profile Send private message
User avatar

Joined: 23 Jun 2009, 10:32
Posts: 131950
Location: On the barrel ...
Post Re: Platformă receivere AMiKO COMBO
Image

Image

Image

... recomandare personala ... Mini Combo Extra ... 2*1000 MHz HEVC 1080p !!!

@florin --- posezi cumva un A4 ? ce nemultumiri concrete ai ? n-am vazut
vreo postare de-a ta la acel topic ...

_________________
Ex computer guru !


11 Jul 2017, 09:48
Profile Send private message

Joined: 27 Dec 2010, 23:25
Posts: 67
Post Re: Platformă receivere AMiKO COMBO
Mersi mihaip, nu știu cu de nu mi-a venit ideea să mă uit peste fișierele cu firmware...

Deci cam așa arată lista:
- Amiko Mini Combo: Ali M3612
- Amiko Mini Combo HD SE: Ali M3516C
- Amiko Mini Combo Extra: Ali 3526A
- Amiko NEO Combo: SunPlus xxxx
- Amiko NEO Combo SE: SunPlus xxxx


11 Jul 2017, 11:31
Profile Send private message
User avatar

Joined: 23 Jun 2009, 10:32
Posts: 131950
Location: On the barrel ...
Post Re: Platformă receivere AMiKO COMBO
Dupa stiinta mea este vorba despre SunPlus 1503 de 540 MHz ... nu stiu ce
s-a folosit la SE ... dar daca le poti ocoli ... este mai bine !

_________________
Ex computer guru !


11 Jul 2017, 14:08
Profile Send private message
User avatar

Joined: 20 Sep 2014, 17:44
Posts: 377
Post Re: Platformă receivere AMiKO COMBO
domnule Mihai singura nemultumire cu a4 este timpul de comutare intre canale {care e destul de mare , ca la toate receptoarele bazate pe android } in rest nici o problema / sfatul meu a fost daca vrei sa rulezi mediaplayer si mai putin satelit e bun a4 in schimb daca vrei satelit ceva mai bun in schimbarea canalelor si shr e mai bun evo { asta e parerea mea } amiko e bun ca mediaplayer aplicatii android dar nu jocuri android /


11 Jul 2017, 18:17
Profile Send private message
User avatar

Joined: 20 Sep 2014, 17:44
Posts: 377
Post Re: Platformă receivere AMiKO COMBO
{ asta e parerea mea } amiko e bun ca mediaplayer aplicatii android dar nu jocuri android / sa nu se inteleaga ca vreau sa fac reclama proasta /e totusi un aparat destul de bun tinind cont ca stie si 4k //dar sti cum e cind te obisnuiesti cu ceva {de ex e2 la care poti schimba interfata {skin}si timpul de schimbarea canalelor e mult mai mica } noul mi se pare mai ciudat //cu toate ca tehnica evoluiaza //poate noi ne schimbam mai greu ////apropo am vazut pe alte aparate android ceva softuri cu e2 ,amiko a4 va avea vreodata si o imagine e2 ? sau nu o sa poata sustine procesorul ?


11 Jul 2017, 18:35
Profile Send private message
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.